České ucho

  | ©

Vzdělávací projekt v oblasti zvukové tvorby pro nejmladší generaci od 8 do 20 let.

České ucho je pilotním projektem Roku české hudby. Koná se ve spolupráci s IDU a soutěží Musica nova od r. 2014. Cílem je naučit naslouchat, identifikovat kvalitu zvuků, seznámit se s kompozičním softwarem, složit pod vedením lektora krátkou skladbičku. Důležitá je i závěrečná účast v soutěži hodnocená mezinárodní porotou shodnou s porotou etablované soutěže pro dospělé Musica nova a společná prezentace na Koncertu laureátů. Projekt nabízí následně další příležitosti.

Do každoroční soutěže přijímáme krátké skladby v délce do tří minut ze zvukového materiálu bez omezení zdrojů (tj. lze užít nahraný materiál z osobního prostředí, přírody, kombinovat jej s již existujícími elektronickými zvuky zvukových knihoven, upravenými zvuky jiných nahrávek, avšak s respektem k autorskému právu).

Metodický postup: nahrání zvuků z prostředí, možnost jejich kombinace se zvukovými knihovnami, zpracování v softwaru dle vlastní volby. Bez žánrového omezení. Ke skladbě se dodává popis zvukových zdrojů a použitého softwaru.

Přihlásit se mohou: jednotlivci, děti do 15 let věku mohou případně přihlásit rodiče nebo pedagogové.

http://ucho.sitespecificart.cz/

 

Kontaktní osoba

  | ©

Lenka Dohnalová

Klasická hudba

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.