Infopult

  | ©

Naši odborní pracovníci zodpovídají vaše dotazy online.

Infopult je elektronická informační služba pro oblast divadla, která slouží pro jednodušší a snazší cestu k informacím. Prostřednictvím internetové stránky Infopultu může kdokoli položit jakýkoliv faktografický dotaz z oblasti divadla nebo činnosti Divadelního ústavu.

Dotazu se ujmou odborní pracovníci IDU, kteří ho s pomocí dostupných zdrojů a fondů zodpoví e-mailem. Odpověď obdržíte ve většině případů do jednoho týdne. Je-li dotaz složitější a jeho řešení vyžaduje více času, budete o tom informováni. Zajímavé dotazy a odpovědi všeobecného rázu mohou být vystaveny v archivu, slouží tak i ostatním uživatelům.

Infopult

Na co se nás mimo jiné ptáte?

  • Ve které operetě nebo opeře zpívají árii Mississippi? Slyšela jsem ji v podání sólisty F. Zahradníčka. Byla to nádhera.
  • Prosím o informaci, jestli je přístup do hlediště otáčivé scény v Českém Krumlově možný i pro invalidy – možnost přijet autem až k hledišti, možnost zapůjčení invalidního vozíku nebo jiné usnadnění přístupu pro osoby se špatnou pohyblivostí.
  • Hledám informace o divadelním řediteli v Praze jménem K(arel) Srbek ve 30. letech. (jedna z olomouckých baletek v materiálech uvádí, že do 3. dubna 1937 byla zaměstnaná u K. Srbka, divadelního ředitele v Praze).

Kontakt

+ 420 224 809 167

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.