Showcase mladých českých interpretů 2018

  | ©

Již druhý ročník SHOWCASE mladých českých interpretů v oboru klasické hudby se odehrál 15. a 16. 6. 2018 v Ostravě. Událost se konala ve spolupráci s MHF L. Janáčka a Janáčkovou konzervatoří v Ostravě, v jejíchž prostorách koncerty probíhaly. Na SHOWCASE navázaly workshopy operní pěvkyně doc. Heleny Kaupové a klavíristy doc. Jana Jiraského 17. 6. tamtéž.

Na Showcase vystoupilo 22 vybraných mladých umělců vybraných z nominací středních a vysokých uměleckých škol a soutěží. Výběr se uskutečnil na základě rozhodnutí expertní komise ve složení (abecedně): PhDr. Lenka Dohnalová, PhD.; Prof. Mgr. Dušan Foltýn; PhDr. Helena Havlíková; doc. MgA. Jan Jiraský, PhD.; doc. MgA. Helena Kaupová; Prof. Mgr. Vítězslav Kuzník a Prof. MgA. Jindřich Petráš.

Showcase se mimo jiné účastnil také současný prezident Evropské hudební rady prof. Ian Smith (UK).

Na samotnou Showcase navazuje jednak propagace výsledků v ČR i do zahraničí, jednak poradenství mladým umělcům na základě dotazníkové šetření.

Fotografie, audio a video záznamy najdete na samostatné stránce SHOWCASE mladých českých interpretů nebo na facebookové stránce Showcase of Young Czech Music Performers.

www.czechmusiciansshowcase.cz

www.facebook.com/showcase.cz

Tiskovou zprávu si můžete přečíst zde nebo stáhnout zde.

Program
Programme

Showcase mladých českých interpretů 2018

Kontaktní osoba

  | ©

Lenka Dohnalová

Klasická hudba

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

#KulturouzaUkrajinu

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.