Blíží se výstava Česká divadelní fotografie, nebude jen ke koukání

  | ©

První velká souhrnná výstava fotografií z divadelního prostředí Česká divadelní fotografie 1859 – 2017 potrvá od 9. května do 24. června 2018. Představí historii českého divadla od vzniku fotografie i současnou tvorbu, vystaveny budou také snímky finalistů soutěže o nejlepší divadelní fotku.

Výstava Česká divadelní fotografie bude mít i bohatý doprovodný program, v němž si každý najde to své. Připravené jsou tematické workshopy, semináře, přednášky, komentované prohlídky nebo fotografický ateliér Vandy Hybnerové. Odborný program určený amatérským i profesionálním fotografům nabídne přednášky i workshopy v terénu. S fotografem Viktorem Kronbauerem se podíváme na jeviště i do zákulisí Švestkového dvora v jihočeských Malovicích, kde sídlí Divadlo Continuo. S tanečním fotografem Vojtou Brtnickým si vyzkoušíme, jaké je to fotografovat tanec. „Tanec je temnější, divočejší a nepředvídatelnější než divadlo. Jeho focení vyžaduje více adaptace než kreativity,” říká ke svému stylu práce Vojta Brtnický. Na workshopy se může přihlásit každý zájemce o divadelní fotografii, který se chce ve fotografování divadla zdokonalit.

Výstava myslí také na nejmenší diváky, vedle interaktivních instalací přímo v prostoru výstavy jsou pro ně připraveny tvůrčí dílny. Na Den matek a na Den otců si budou moci vyrobit svůj vlastní fotoaparát na principu Camery obscury, vyfotit si svého rodiče a následně si snímek v temné komoře vyvolat. Další tvůrčí dílny zaměřené na děti i seniory organizuje IDU ve spolupráci s Freecinema nebo Galerií Hlavního města Praha.

Během šesti týdnů trvání výstavy se uskuteční tři komentované prohlídky s kurátory výstavy Annou Hejmovou a Vojtěchem Poláčkem, zaměřené na různá témata - Fenomén divadelní fotografie, Příběh za fotografií nebo Dějiny divadla.

Veškeré informace o výstavě i o jejím doprovodném programu najdete na stránkách www.divadelnifotografie.cz nebo na facebookových stránkách www.facebook.com/divadelnifotografie.

Výstavu pořádá Institut umění – Divadelní ústav (IDU) ve spolupráci s Národním muzeem.

Publikováno

25. 4. 2018

Sdílejte

Sledujte náš facebook

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

#Kulturavkaranténě

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.