Konfrerence perspektivy teatrologie 2

  | ©

Teatrologická společnost ve spolupráci s Katedrou divadelních a filmových studií UP, mezinárodním festivalem Divadelní Flora a časopisem Divadelní revue pořádají 17. a 18. května 2018 konferenci Perspektivy teatrologie.

Cílem olomouckého setkání je představit rozmanitost témat a diskutovat o aktuálních otázkách teatrologického bádání v České republice. Konference je otevřena metodologickým, teoretickým a historiografickým referátům, analýzám i dílčím prezentacím a zprávám souvisejícím s výzkumem divadla a kulturních performancí. Vybrané konferenční příspěvky otiskne časopis Divadelní revue.

Na programu zazní příspěvky věnované dějinám staršího, moderního i současného divadla v Čechách a na Moravě i ve světě. Představeny budou aktuální projekty divadelního výzkumu či dokumentace současného divadla. Součástí konferenčního programu budou také komentované prohlídky dvou specializovaných výstav a vyhlášení oborové ankety Divadelní revue o počin v české teatrologii. V pátek od 9h se také uskuteční členská schůze Teatrologické společnosti.

Podrobnosti včetně programu naleznete na stránkách www.teatrologie.cz/perspektivy

Publikováno

25. 4. 2018

Sdílejte

Sledujte náš facebook

Partneři

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

#Kulturavkaranténě

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.