Videotéka

Videotéka uchovává audiovizuální záznamy činoherních, operních, baletních i alternativních představení, ale také medailony divadelních osobností či televizní a filmové dokumenty s divadelní tematikou. Celý fond elektronicky katalogizujeme a zpřístupňujeme prostřednictvím samostatného elektronického on-line katalogu.

Vzhledem k současným opatřením je počet badatelů ve studovně videotéky omezen na jednu osobu, proto doporučujeme rezervovat nejméně den předem termín na uvedeném mailu:  andrea.landovska@idu.cz.


Videotéka organizačně spadá pod Informačně-dokumentační oddělení. Badatelům a dalším zájemcům jsou záznamy přístupné přímo ve studovnách IDU. Jsou určeny výhradně ke studijním účelům, proto není umožněno půjčování ani kopírování.

Služby Videotéky jsou zdarma poskytovány všem řádně registrovaným badatelům Divadelního ústavu. Zájemci, kteří registrovanými uživateli nejsou, mohou využít služeb video studovny po zaplacení manipulačního poplatku za jednorázovou službu. (viz ceník)

Naše služby:

Projekce záznamů

Kapacita videotéky je omezena na tři badatele, ale záznamy je možné shlédnout také ve studovně Informačně-dokumentačního oddělení v 1. patře. Pro větší skupinu zájemců lze po předchozí dohodě uspořádat projekci v Malém sále. 

Virtuální studovna

Najdete zde kompletní  katalog videozáznamů videotéky. Katalog obsahuje základní údaje o audiovizuálních pořadech (název, autory, základní tvůrčí tým, zdroj záznamu, rok pořízení  a stopáž). Záznamy samotné nejsou dostupné on-line.

Kontaktní údaje:

Celetná 17, Praha 1; 2. patro, č. dveří 223

Pondělí
9.00 – 12.00,13-16.00
Středa
9.00 –12.00, 13- 18.00
Pátek
9.00 –12.00, 13- 16.00

Ve státní svátky ZAVŘENO.

Andrea Landovská
andrea.landovska@idu.cz
+420 224 809 123

Kontakt

  | ©

Andrea Landovská

Videotéka

+420 224 809 123
+420 603 274 018
andrea.landovska@idu.cz

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

#KulturouzaUkrajinu

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.