Podpora kulturních a kreativních odvětví z fondů EU na léta 2015–2020

Cílem projektu bylo vyhodnocení možností čerpání, stavu a překážek v účasti českých kulturních subjektů v programech Evropské unie a popis programů vhodných k podpoře kulturních projektů.

Projekt byl realizován pro Ministerstvo zahraničních věcí ČR. Výstupem projektu je výzkumná zpráva, která se skládá ze dvou částí – výzkumné a popisné. Výzkumná část s názvem Vyhodnocení možností čerpání, stavu a překážek v účasti českých subjektů v programech Evropské unie byla věnována průzkumu stavu a překážek bránících subjektům z kulturních a kreativních odvětví zapojit se do mezinárodních projektů – výsledkem tohoto šetření jsou doporučení pro Ministerstvo zahraničních věcí ČR, kterými lze lépe uspokojit potřeby a odstraňovat překážky bránící zapojení českých subjektů do projektů mezinárodní spolupráce. Druhá část výzkumné zprávy v přehledné formě představuje programy Evropské unie, ze kterých lze čerpat finance na mezinárodní neinvestiční projekty z oblasti kulturních a kreativních odvětví, doplněné o příklady podpořených projektů, v nichž figurují české organizace buď v roli vedoucího projektu či v úlohách partnerů.

Dalšími členy výzkumného týmu byli: Veronika Beranová, Kateřina Hamplová, Pavla Hlušičková, Pavel Lukeš, Anna Macounová, Jitka Valchářová.

Výzkumná část projektu: Vyhodnocení možností čerpání, stavu a překážek v účasti českých subjektů v programech EU je ke stažení ZDE

Anglické resumé projektu naleznete ZDE 

Výstup projektu ke stažení ZDE

Řešitel

Magdalena Müllerová, Daniela Zarodňanská, Eva Žáková a další

Období

2016

Kód

TB040MZV002

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

#KulturouzaUkrajinu

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.