36Q°

  | ©

Site-specific výstava zvukového a světelného designu.

Pražské Quadriennale uspořádalo site-specific výstavu zvukového a světelného designu 36Q°, která téměř na týden rozsvítila unikátní prostor Lapidária na pražském Výstavišti. Výstavu doplnilo mezinárodní setkání divadelních designérů v Českém muzeu hudby.

Pražské Quadriennale tak do Prahy přivezlo světově uznávané profesionály v oboru světelného a zvukového designu: držitele prestižní ceny Tony Award a OBIE 2006 a 2007 za zvukový design Roba Kaplowitze, dále se zapojili Sarah EC Maines, Henk van der Geest, Kathrine Sandys, Nick Hunt, Ondřej Růžička a Jakub Daníček.
Lapidárium Národního muzea je specifický prostor plný historických soch, jejichž stáří sahá až do 11. století. Klíčovým tématem výstavy byla schopnost světla, zvuku a nových médií proměnit galerii v dynamický, imaginativní prostor, který návštěvníkům nabídl nový pohled na kreativní vytváření scénografického prostředí.
Hlavními hvězdami mezinárodního setkání světelných a zvukových designérů byli Tupac Martir a Yaron Abulafia, kteří vystoupili s prezentací vlastní tvorby. Prvně jmenovaný je známý především jako autor „stage-designů“ pro Beyoncé, Stinga, Eltona Johna; Yaron Abulafia se proslavil důkladnou propracovaností světelné složky například pro Nederlands Dans Theatre a izraelského choreografa Itzika Galiliho.
Projekt 36Q° navazuje na důležitou programovou linii PQ, která spočívá v organizování menších akcí mezi “velkým” Quadriennale a rozvíjí ji směrem ke světelnému a zvukovému designu, který chce tímto podpořit a zviditelnit.

Kurátorka: Markéta Fantová
Designeři: Rob Kaplowitz, Sarah EC Maines, Henk van der Geest, Kathrine Sandys,Nick Hunt, Jakub Daníček, Ondřej Růžička
Spolupracovníci a účastníci workshopu: Antoš Jakub, Auður Ösp Guðmundsdóttir, Balberčáková Nikola, Beranová Pavla, Blažková Marie, Bromley Aidan, Fintan Davies, Garaj Jonáš, Hope Brennan, Horáček Michal, Kharchevka Vasylyna, Kortan Josef, Lindgren Selma Maria, Mitro Michal, Navrátil David, Nitish Jain, Paráčková Magdaléna, Rajnoch Jakub, Ruben Plaza Garcia, Semotánová Michaela, Spreadborough Daniel, Srpková Karolína, Švachová Denisa, Tkáčová Jana, Veselá Kateřina, Zbranek Luboš, Zelinková Anna

Projekt 36Q° organizovaloPQ ve spolupráci s ROBE, Institutem Světelného designu, Národním muzeem a d&b audiotechnik. Mediálními partnery akce jsou Dopravní podnik hl. m. Prahy a Radio 1.

 

Kontaktní osoba

  | ©

Markéta Fantová

Umělecká ředitelka PQ

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

#KulturouzaUkrajinu

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.