Too soon Too late připomene v rámci výročních oslav významný rok 1918

  | ©

In situ performativní výstava Too Soon Too Late je součástí programového cyklu 100 Years on: 1918 European Dreams of Modernity, který na celý rok 2018 ve spolupráci s kulturními instituty, popřípadě stálými zastoupeními a lokálními partnery v ČR, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rakousku, Rumunsku a Lotyšsku připravilo bruselské kulturní centrum BOZAR.

Koprodukční projekt umělců ze sedmi zemí střední a východní Evropy a Belgie koordinuje Institut umění – Divadelní ústav a umělecko-technický tým renomovaných českých umělců. uměleckého vedení se ujali renomovaní čeští umělci Tomáš Procházka (režie) a Cristina Maldonado (dramaturgie). Projekt je podpořen z grantového programu Mezinárodního visegrádského fondu a premiéra se uskuteční v Bruselu ve dnech 26.-27.5.2018.

In situ performativní výstavu připravili umělci na míru art deco paláci v centru belgické metropole. Diváci budou mít během 4 repríz možnost sledovat krátké taneční produkce, performativní akce a video instalace, které se budou v prostoru odehrávat souběžně v 90minutových smyčkách, a sami si zvolí svou cestu celou instalací. Projekt se dále představí v Budapešti a na podzim se připravuje uvedení v Praze.

Projekt dramaturgicky koordinuje IDU, uměleckého vedení se ujali renomovaní čeští umělci Tomáš Procházka (režie) a Cristina Maldonado (dramaturgie). 

Další informace na stránkách projektu zde, kompletní informace o in situ performativní výstavě Too Soon Too Late (včetně popisu jejích jednotlivých částí) najdete v anglickém jazyce na webových stránkách PerformCzech.

Typ akce

Performance

Datum a čas

26. 5. 2018 0:00 - 27. 5. 2018 0:00

Místo

Kulturní centrum BOZAR, Brusel

Kontaktní osoba

  | ©

Martina Pecková Černá

VEDOUCÍ ODDĚLENÍ, MEZINÁRODNÍ PROJEKTY, TAJEMNICE ČESKÉHO STŘEDISKA ITI A AICT, PACE.V4

+420 224 809 113
+420 775 858 794
martina.peckova-cerna@idu.cz

Vědecký profil pracovníka
 

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

#KulturouzaUkrajinu

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.