Finanční řízení pro neekonomy v neziskovkách

  | ©

Zveme vás na online workshop Finanční řízení pro neekonomy v neziskovkách pod vedením Ondřeje H. Matyáše.

Online workshop proběhne na platformě Zoom. Připravili jsme pro Vás interaktivní náplň včetně práce v malých skupinkách.

Z důvodu omezené kapacity doporučujeme zajistit si účast co nejdříve, údaje pro platbu účastnického poplatku ve výši 300 Kč Vám zašleme po registraci emailem.

Během půldenního workshopu se seznámíte s klíčovými oblastmi finančního řízení nestátních neziskových organizací, a to primárně z pohledu ne-ekonoma, tj. projektového manažera, odborného pracovníka apod.

Cílem workshopu je získat odpovědi na tyto otázky: 

Jak mohu mít rozpočet činností, za které zodpovídám, pod kontrolou? Co a proč si mám hlídat? Jak mám rozumět jazyku a požadavkům poskytovatelů grantů i ekonomů či účetních z mé vlastní organizace, a jak se s těmito požadavky vypořádat?

Na workshopu získá účastník: zaprvé základní informace o všech potenciálně problematických oblastech, se kterými se ve finančním řízení své organizace může setkat; zadruhé získá schopnost sestavit si svůj vlastní „status report“ (jak na tom v které oblasti je) a zatřetí získá schopnost dále si dohledávat informace a pracovat tak na řešení rizik a úskalí, která v průběhu workshopu identifikuje.

Ondřej H. Matyáš » má dlouholeté zkušenosti z řízení v neziskovém sektoru. V současné době působí jako ekonomicko-provozní náměstek v České filharmonii. Pracoval jako finanční manažer ve společnosti Člověk v tísni, nyní je členem její dozorčí rady. Věnuje se oblasti řízení výkonnosti a řízení v neziskovém sektoru, které vyučuje na VŠE v Praze. Jako lektor působí v Komoře auditorů ČR i dalších profesních vzdělávacích institucích.

------

Informace o dalších akcích pro veřejnost pořádaných Akademií IDU najdete zde.

 

Typ akce

Workshop

Datum a čas

9. 12. 2020 9:00 - 9. 12. 2020 12:00

Místo

online - účastníci dostanou odkaz emailem

Vstupné

300 kč

Registrace

registrace

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.