České divadlo jede do Mexika

  | ©

V rámci projektu PerformCzech budou v průběhu září v hlavním městě Ciudad de México uvedeny 4 české inscenace, které tamějšímu publiku představí současné performativní umění u nás.

Umělecká platforma Terén, jedna ze tří scén brněnského Centra experimentálního divadla, uvede v průběhu září (1. 9.–23. 9. 2023) hned tři inscenace (dvě vlastní a jednu koprodukční) v hlavním městě Ciudad de México, a představí tak tamějšímu publiku i odborné veřejnosti současné české loutkové a objektové divadlo, nové přístupy ke scénografii i technologiím. Další zde hostující inscenací, která představuje v České republice vznikající performativního umění, je Rain Dance 2.0 umělecké skupiny Handa Gote research & development. 

Hostování, doplněné o doprovodné programy v podobě workshopů a diskusí, probíhá v rámci projektu PerformCzech, který s podporou Národního plánu obnovy organizujeme.


Partneři

Prvním z mexických partnerů projektu je Museo Universitario del Chopo, jedno z kulturních center města, které působí jako součást Mexické národní autonomní univerzity (UNAM). Během téměř dvoutýdenního programu budou v jeho prostorách uvedeny inscenace Terénu Insider a Reality Surfing (koprodukce Motus - Alfred ve dvoře). Další zde hostující inscenací, která představuje v České republice vznikající performativního umění, je Rain Dance 2.0 umělecké skupiny Handa Gote research & development.

Alas y raíces, mexický vládní program věnovaný kulturnímu rozvoji dětí a mládeže je druhým místním partnerem česko-mexického projektu. Zastřešuje workshopy pro veřejnost, které povedou inscenační týmy produkcí uvedených v Museo Universitario del Chopo. Proběhne například workshop animace s loutkami vedený Tomášem Procházkou, dramaturgie materiálu od Cristiny Maldonado, Mariya Kamarova a Svetlana Silich představí svůj koncept scénografie bez hranic a Robert Smolík povede workshop nazvaný Když je třeba vyrobit loutku. Zároveň bude v programu organizace uvedena inscenace Terénu s názvem Návštěva.


Podrobnější informace se dočtete v článku Barbory Etlíkové.

ZDE


PerformCzech

Terén –⁠ pole performativního umění

Handa Gote research & development

Publikováno

3. 9. 2023

Sdílejte

Sledujte náš facebook

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

#KulturouzaUkrajinu

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.