PQ hledá uměleckou*ého ředitelku*e

  | ©  Jakub Červenka

Máte zkušenosti s pořádáním kulturních akcí? Máte alespoň pětiletou praxi s divadelním provozem na vedoucí pozici? Pokud hledáte novou výzvu a máte solidní zázemí v divadelním prostředí, může být tato pozice právě pro Vás.

Institut umění – Divadelní ústav, organizátor PQ, hledá nového*ou uměleckého*ou ředitele*ku pro příští ročník PQ 2027. Pozice vyžaduje plynulou angličtinu, ukončené vysokoškolské vzdělání, komunikaci a organizaci aktivit s mezinárodním týmem kurátorů a partnerů, rozvoj nových projektů, tvorbu umělecké vize pro další ročník PQ a navazování a udržování mezinárodních profesních vztahů. Musíte se také orientovat v oblasti scénografie a mít přehled o jejích současných trendech a pojetí scénografie optikou festivalu samotného.

Místem výkonu práce je Praha. V případě zájmu o pozici přiložte motivační dopis, strukturovaný životopis, odkazy na autorskou tvorbu, úředně ověřenou kopii vysokoškolského diplomu a základní tezi umělecké koncepce Pražského Quadriennale v maximálním rozsahu 5000 znaků.

Přečtěte si prosím podmínky pozice na níže uvedeném odkazu.

Zadání výběrového řízení

Aktualita na webu PQ


 

V případě zájmu o pozici zašlete vše potřebné na e-mail erika.francakova@pq.cz.

Termín pro zaslání přihlášky do VŘ: 31. října 2023

Pozice se otevírá 1. ledna 2024.


Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru vzniklo v roce 1967 za účelem dostat to nejlepší z divadelního designu, scénografie a divadelní architektury do popředí kulturních událostí. Patnáctý ročník, který se konal v červnu 2023, představil tvorbu přibližně 2 000 umělců z více než stovky zemí světa. Přilákal téměř 11 tisíc akreditovaných návštěvníků; program přístupný všem a zdarma oslovil další desítky tisíc lidí. PQ je největší akcí svého druhu a největším mezinárodním multižánrovým festivalem věnovaným scénografii, performance designu a divadelnímu prostoru.

Publikováno

4. 9. 2023

Sdílejte

Sledujte náš facebook

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

#KulturouzaUkrajinu

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.