Výzva - PQ 2019

  | ©

Chcete prezentovat své projekty na Pražském Quadriennale scénografie a divadelního prostoru v červnu 2019? Neváhejte a zašlete nám své návrhy již nyní! Kromě Site specific festivalu, jenž bude nejživější, nejenergičtější a nejinspirativnější částí Quadriennale, jsou otevřeny také výzvy pro individuální umělce v rámci Výstavy divadelní architektury a prostoru a výstavy Formace, ve které půjde o spolupráci mezi architekty, choreografy a designéry. Výstava Fragmenty vytvoří prostor určený k reflexi a oslavě významných prací významných umělců. Výstava bude realizována v úzké spolupráci s národními centry a národními kurátory.

Otevřená výzva Site specific festival
Pražské Quadriennale vyzývá scénografy, umělce, choreografy, režiséry, tanečníky a herce, aby se přihlásili do kurátorovaného nesoutěžního projektu Site specific festivalu, který proběhne od 7. do 15. června 2019. Ti budou mít za úkol vytvořit nová díla, ve kterých specifický prostor hraje přední úlohu. Budou nás zajímat představení, která dokážou proměnit každodenní koloběh městského života v sérii výjimečných zážitků. Festival je nejen inkubátorem nových směrů, ale dává nám i nahlédnout do budoucího směřování scénografie.

kurátor: Sophie Jump

Deadline k podání přihlášky  do Site specific festivalu je 28. února 2018. Vybrané projekty budou zveřejněny nejpozději do 15. dubna 2018.

Více informací k projektu a jednotlivé podmínky k přihlášení naleznete ZDE.

Otevřená výzva Formace
Do připravovaného urbanisticko-choreografického projektu, který se bude zabývat různorodostí struktur urbanismu a architektury, nebo třeba i přírodními strukturami, jež jsou neustálým zdrojem inspirace, hledáme architekty, choreografy, designéry, začínající umělce a architektonická a jiná studia.

kurátoři: D. Chase Angier & Serge von Arx

Deadline k podání přihlášky  do výstavy Formace je 28. února 2018. Vybrané projekty budou zveřejněny nejpozději do 15. června 2018.

Více informací k projektu a jednotlivé podmínky k přihlášení naleznete ZDE.

Otevřená výzva Fragmenty
Pražské Quadriennale vyzývá kurátory zemí a regionů k účasti na výstavě Fragmenty, jež spočívá ve výběru jednoho artefaktu, který je fragmentem nejen práce významného scénografa, ale představuje významný mezník ve vývoji scénografie té dané země či regionu.

kurátor: Klára Zieglerová

Deadline k podání přihlášky  do výstavy Fragmenty je 28. února 2018. Vybrané projekty budou zveřejněny nejpozději do 15. dubna 2018.

Více informací k projektu a jednotlivé podmínky k přihlášení naleznete ZDE.

 

Publikováno

20. 12. 2017

Sdílejte

Sledujte náš facebook

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

#Kulturavkaranténě

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.