IDU hledá knihovnici / knihovníka

  | ©

Institut umění – Divadelní ústav hledá KNIHOVNICI / KNIHOVNÍKA od února 2020 na celý pracovní úvazek, na dobu určitou – zástup za mateřskou dovolenou s perspektivou trvalého PP.

Náplň práce:

práce ve výpůjčním protokolu - půjčování titulů a evidence výpůjček v automatizovaném knihovnickém systému. Péče o knihovní fond a jeho zpracování (evidence, jmenná katalogizace, stavění fondu), další nutné činnosti vyplývající z každodenního provozu knihovny (poskytování bibliografických a lokačně-informačních služeb, rešeršní činnost, reprografické služby apod.).

Požadavky:

VOŠ/VŠ (Mgr. nebo Bc.) vzdělání knihovnického směru, aktivní znalost PC, znalost katalogizačních pravidel (minimálně AACR2, nejlépe RDA) a formátu MARC21, pečlivost, spolehlivost, samostatnost, dobré komunikační a organizační dovednosti. Znalost Verbis výhodou, stejně jako aktivní znalost alespoň jednoho světového jazyka. Praxe není podmínkou, vhodné i pro čerstvého absolventa se znalostí katalogizace.

Nástup: 1. 2. 2020

Nabízíme:

práci v prostředí specializované knihovny s možností dalšího vzdělávání, příjemný pracovní kolektiv. Platové zařazení podle platných platových tabulek - třída 11. Zaměstnanecké benefity - stravenky; karta AMG a karta MK opravňující k bezplatným nebo zvýhodněným vstupům do řady vybraných památek, muzeí a galerií; 5 týdnů dovolené; jazykové kurzy; možnost částečného přizpůsobení pracovní doby např. při studiu.

Průvodní dopis se strukturovaným životopisem zašlete prosím k rukám PhDr. Heleny Hantákové, Knihovna Divadelního ústavu, Celetná 17, Praha 1 do 15. 11. 2019, nebo na e-mail: helena.hantakova@idu.cz, tel.: 224 809 167

Publikováno

31. 10. 2019

Sdílejte

Sledujte náš facebook

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

#Kulturavkaranténě

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.