Zářijová přednáška Teatrologické společnosti

  | ©

Teatrologická společnost a Kabinet pro studium českého divadla si Vás dovolují pozvat na přednášku Mgr. Martina J. Švejdy, teatrologa a pracovníka Kabinetu pro studium českého divadla IDU.

Přednáška s názvem K některým aspektům Grossmanovy éry v Divadle Na zábradlí se uskuteční ve středu 19. září 2018 v 17.00 hod v Malém sále IDU (Celetná 17, Praha 1).

Umělecká tvorba činohry Divadla Na zábradlí v období šéfování Jana Grossmana (1962–1968) byla již opakovaně odborně zpracována. Jak ale fungovalo divadlo jako takové? Jaké byly vztahy mezi jeho klíčovými osobnostmi (ředitelem Vladimírem Vodičkou, Janem Grossmanem, Václavem Havlem), jak probíhala jejich spolupráce? A lze Grossmanovu éru nějak periodizovat?

Přednáška, vycházející z málo známého či zcela neznámého pramenného materiálu, se bude věnovat některým dosud přehlíženým aspektům historie Divadla Na zábradlí v jeho slavném období šedesátých let.

Mgr. Martin J. Švejda, divadelní historik a kritik, vystudoval divadelní a filmovou vědu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, v letech 2000–2008 pracoval v knihkupectví Prospero, od roku 2008 působí jako výzkumný pracovník v Kabinetu pro studium českého divadla. Jako divadelní kritik spolupracuje s Lidovými novinami a časopisy Svět a divadlo a Divadelními novinami. Je spoluzakladatelem divadelního portálu Nadivadlo.

Publikováno

28. 8. 2018

Sdílejte

Sledujte náš facebook

Partneři

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

#Kulturavkaranténě

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.