České loutkové divadlo třikrát jinak

  | ©

Výstava bohaté tradice a rozmanitosti českého loutkového divadla.

 

Výstava podává stručný a reprezentativní pohled na bohatou tradici i rozmanitou současnost českého loutkového divadla, které je ojedinělým fenoménem české kultury a dodnes okouzluje diváky na celém světě. 

Ve třech oddílech věnovaných historickému vývoji, poválečné proměně a loutkářským technikám se seznámíte s různými kapitolami českého loutkového divadla. Ve třech magických boxech nahlédnete do období kočovného divadla i éry populárních rodinných divadel, seznámíte se s významnými loutkářskými výtvarníky v kontextu slavných inscenací a loutkářských souborů, shlédnete prezentaci fenoménu černého divadla a moderní divadelní architektury, a pokud dojdete až na konec cesty, čeká vás interaktivní část, ve které poznáte různé technologické druhy loutek v podobě typických postav z českých pohádek, s nimiž si můžete vyzkoušet manipulaci.

Kurátoři: Nina Malíková, Martina Černá

Výtvarné a technologické řešení: Antonín Maloň, Tomáš Zmrzlý

Technické parametry: 3 samostatně stojící objekty, jejichž součástí jsou 2 obrazovky s elektronickou prezentací s fotografiemi a video ukázkami, 39 loutek, 1 rodinné loutkové divadlo, 1 model černého divadla, 44 fotografií či obrázků, popisky v češtině a angličtině.

Prostor: Výstava se vzhledem ke svému menšímu rozsahu vejde jak do výstavního prostoru, tak například do foyer. Je třeba místa pro 2 paravány a interaktivní hrací část. První paraván má rozměry 4,5m na délku, 1m na šířku a 2m na výšku; Druhý paraván je dlouhý 3,5m, široký 1,7 metrů a vysoký 2 metry. Interaktivní divadlo je široké 1,8 m, dlouhé 1,5 metrů a vysoké 2m.

Kontaktní osoba

  | ©

Martina Pecková Černá

VEDOUCÍ ODDĚLENÍ, MEZINÁRODNÍ PROJEKTY, TAJEMNICE ČESKÉHO STŘEDISKA ITI A AICT, PACE.V4

+420 224 809 113
+420 775 858 794
martina.peckova-cerna@idu.cz

Vědecký profil pracovníka
 

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.