Střed zájmu: Kreativita měst

  | ©

Jak města vytvářejí kulturní strategie? Jak podpořit umělce i podnikatele, neziskové i ziskové projekty? Jak dosáhnout spolupráce a společných cílů? Proč nemá jít o střet, ale o střed zájmu? To se dozvíte 29. a 30. 11. 2016 na konferenci Střed zájmu: Kreativita měst, kterou pořádá Institut umění – Divadelní ústav ve spolupráci s Magistrátem města Brna v Divadle Reduta (Zelný trh 4, Brno).

Konference se zaměří na různé přístupy ke kulturní politice v souvislosti s potřebami kulturních a kreativních odvětví (KKO). Zajímá nás, jak se pokročilo ve městech, kde již potřeby KKO znají, jak pracuje Brněnský kulturní parlament a jak pracují s kreativním potenciálem další města v ČR. Přijeďte a zjistěte proč a jak propojovat či oddělovat podporu neziskových aktivit a podnikání, proč vznikají a jak fungují prostory kreativních center a proč je nutné prosazovat své zájmy.

Institut umění chce touto akcí opět propojit aktéry a odborníky napříč ČR, sdílet zkušenosti a zhodnotit, kam se posunulo vnímání významu kultury a kreativity. Na konferenci jsou zváni především zástupci měst, krajů, státní správy či oborových organizací, které se podílejí na tvorbě a realizaci podpůrných strategických opatření. Konference Střed zájmu se koná již potřetí a letos poprvé půjde o dvoudenní akci spojující panelové diskuze, kulaté stoly i neformální setkání. Během prvního dne konference proběhnou čtyři odborné panely. Druhý den dostanou prostor tři prakticky vedené kulaté stoly a čtvrté setkání Brněnského kulturního parlamentu, kde budou zástupci kulturních a kreativních odvětví v Brně společně pokračovat v přípravě brněnské Kulturní strategie.

Program konference

Záznam konference

Typ akce

Konference

Datum a čas

29. 11. 2016 0:00 - 30. 11. 2016 0:00

Místo

Divadlo Reduta, Brno

Vstupné

zdarma

Oddělení

Institut umění

Kontaktní osoba

  | ©

Lucie Ševčíková

Kreativní Česko

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

#KulturouzaUkrajinu

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.