Křest svazku Per Olov Enquist: Hry

  | ©

Společně s Velvyslanectví Švédska v Praze srdečně zveme na slavnostní křest nové publikace edice Divadelní hry a čtení z vycházejících textů.

Právě vycházející reprezentativní výbor Enquistových dramat v českém překladu zahrnuje 6 nově revidovaných překladů dramat, která již prošla jevišti českých divadel. Noc tribádek, Ze života žížal, Obrázkáři, Blanche a Marie, Faidra demytizují a zároveň „polidšťují“ známé postavy skandinávské kultury, světové vědy či antické mytologie (například spisovatele Augusta Strindberga, Hanse Christiana Andersena a Selmu Lagerlöfovou, filmového režiséra Victora Sjöströma či objevitelku radia Marii Curie-Skłodowskou). V hodině rysa je vyprávěn příběh o lásce a „kocourovi, který zemře, ale vstane z mrtvých“. Dále svazek doplňují dva tituly poprvé přeložené do češtiny: Magický kruh, odhalující nelichotivé pravdy o Komunistické straně Dánska, a autorská adaptace proslulého Čechovova dramatu Tři sestry, teď staré.

Per Olov Enquist (1934-2020) nastoupil dráhu dramatického spisovatele až v relativně pozdním věku, jako čtyřicátník, nicméně se i tak stačil svým dílem zařadit mezi nejvýznamnější severské dramatiky druhé poloviny dvacátého a začátku jedenadvacátého století. Patří k nemnoha, kteří slavili úspěchy nejen ve své vlasti, ale i za jejími hranicemi, řada jeho her byla uvedena i u nás.


Publikace je dostupná na našem e-knikupectví Prospero.

ZDE


FB událost


V případě zájmu o účast na křtu prosíme o potvrzení na press@idu.cz.

Typ akce

Křest

Datum a čas

21. 3. 2023 16:30

Místo

Velvyslanectví Švédska

Oddělení

Ediční oddělení

Kontaktní osoba

  | ©

Anna Poláková

PR A PRODUKCE

+420 224 809 169 
+420 721 431 516

anna.polakova@idu.cz

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

#KulturouzaUkrajinu

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.