The Show Must Go ON/OFFline: “Řekli jsme NE. Studenti a studentky divadelních akademií se brání zneužívání moci”.

  | ©

Další z řady mezinárodních diskusí The Show Must Go ON/OFFline: “Řekli jsme NE. Studenti a studentky divadelních akademií se brání zneužívání moci”.

V mnoha divadelních akademiích v Evropě se studentky a studenti stávají iniciátorkami/y změny tím, že poukazují na různé formy zneužívání moci. Reakcí je mnohdy mimořádně silný odpor. V jiných případech se rozhostí pouze velké ticho, ještě jindy se připojují další zúčastněné strany a podporují proces změny. Nakonec ale instituce reagují a transformují se. Jaké přípravné práce a strategie studentky a studenti používaly/i předtím, než vystoupily/i? Jak se staraly/i o sebe navzájem během nejtěžšíích období? Jaké jsou sociální, emoční a instituční pasti a nebezpečí, se kterými se setkaly/i? Sdílejí dobré praxe? Jaký obsah nesou následující slova s ohledem k jejich zkušenostem: důvěra, bezpečnost, péče, risk, experiment, svoboda, úsilí, zranitelnost, zodpovědnost. Může se kreativita rozvíjet v prostředí důvěry? Diskuze se zúčastní (bývalé) studentky divadelních akademií v Lublani, Varšavě, Praze a Reykjavíku.

Moderátorkou diskuze je Alice Koubová, vědecká pracovnice Filosofického ústavu Akademie věd a přednášející na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze. Jejími hostkami jsou (bývalé) studentky divadelních akademií v Praze (Marie-Luisa Purkrábková - Kateřina Císařová), Lublani (Mia Skrbinac), Varšavě (Agata Koszulińska - Pamela Leończyk) a Reykjavíku (Salvör Gullbrá).

Cyklus realizuje PerformCzech / Oddělení mezinárodní spolupráce Institutu umění – Divadelního ústavu jako součást programu Propagace českých scénických umění do zahraničí a ve spolupráci s partnery z evropského projektu Create to Connect -> Create to Impact, networku Performing Arts Central Europe (PACE.V4) a za podpory Mezinárodního Visegrádského Fondu. Webináře probíhají na platformě Zoom v anglickém jazyce s měsíční periodicitou. Během diskusních setkání mají diváci možnost pokládat hostům otázky a jejich záznamy jsou zpětně dostupné na Youtube kanále PerformCzech. Shrnutí diskusí ve formě audioesejí je dostupné v podcastu ShowOff, který si můžete poslechnout na tomto odkaze.

Moderátorka

Alice Koubová (CZ) / vědecká pracovnice Filosofického ústavu Akademie věd a přednášející na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze

Hostky

Marie-Luisa Purkrábková - Kateřina Císařová (CZ) / Divadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze

Mia Skrbinac (SI) / Academy of Theatre, Radio, Film and Television, Ljubljana

Agata Koszulińska - Pamela Leończyk (PL) / National Academy of Dramatic Art in Warsaw

Salvör Gullbrá (IS) / Iceland University of the Arts, Reykjavík

Praktické informace

• Setkání se uskuteční na platformě ZOOM, není nutné si předem stahovat aplikaci.

• Po vyplnění registračního formuláře Vám přijde e-mail s odkazem na přístup do webináře.

• Registrujte se, pokud možno, 15 minut před začátkem akce, abyste se nezdrželi přihlašovací procedurou.

• Webinář se koná v anglickém jazyce.

Typ akce

Diskuze

Datum a čas

25. 10. 2021 17:00

Místo

online - ZOOM

Vstupné

zdarma

Oddělení

Oddělení mezinárodní spolupráce
Department of International Cooperation

Registrace

Přihlášení ZDE

Kontaktní osoba

  | ©

Antonín Brinda

PACE.V4, MEZINÁRODNÍ PROJEKTY

+372 552 65 66
+420 608 195 204
antonin.brinda@idu.cz

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.