Letní teatrologické symposium a Divadelní festival Mikulov

  | ©

Kabinet pro studium českého divadla Institutu umění – Divadelního ústavu ve spolupráci s Regionálním muzeem v Mikulově pořádá 1. srpna 2020 na zámku Mikulov první ročník Letního teatrologického sympozia, které se stane součástí Divadelního festivalu Mikulov – Moravský Parnas Johanna Georga Gettnera.

Ideou sympozia je popularizační formou přiblížit badatelské zajímavosti či zvláštnosti z aktuálních teatrologických či muzikologických výzkumů. Současně chce být místem setkávání odborné, umělecké, ale i laické veřejnosti. V dalších letech je plánované rozšíření sympozia do více dní a přizvání badatelů i ze zahraniční.

Vstup volný.

Divadelní festival Mikulov –⁠ Moravský Parnas Johanna Georga Gettnera vznikl v roce 2013. Jeho cílem je připomínat bohatou divadelní historii města, které v 17. století patřilo k důležitým středoevropským divadelním centrům s rozkvetlou zámeckou a díky piaristům i školskou divadelní kulturou. Festival je věnován místnímu rodákovi a jedné z významných postav evropského barokního divadla Johannu Georgu Gettnerovi (? – 1696), který se proslavil jako principál, dramatik a herec Eggenberských dvorních komediantů, působících mezi lety 1676 až 1691 ve službách knížete Johanna Christiana Eggenberga na zámku v Českém Krumlově. Letošní ročník festivalu proběhne ve dnech 30. 7. – 1. 8. 2020.

 

Typ akce

Festival
Sympozium

Datum a čas

30. 7. 2020 0:00 - 1. 8. 2020 0:00

Program

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.