#SAVE STAGE LIGHTING NOW

  | ©

IDU a Pražské Quadriennale se připojují k organizacím v Evropě a vyjadřují znepokojení nad plánovanou směrnicí EU, jež by uvedla všechna evropská divadla do doby temna!

Nová chystaná směrnice EU si dává za cíl snížit spotřebu elektrické energie v domácnostech, kancelářích a v průmyslu obecně. Oproti předchozím zahrnuje nová směrnice i divadelní, televizní, koncertní, architektonické a eventové osvětlení, která již nepodléhají výjimce. Znamená to, že nejen staré divadelní osvětlení a tungstonové lampy, ale i nejnovější profesionální LED osvětlení nově navrhovaným regulacím nevyhovují. Pokud nová směrnice v roce 2020 nabude platnosti, pak pro divadlo a kulturu vůbec nastane opravdová doba temna. Divadla, TV studia nebo eventové produkce nebudou schopné nakoupit nové světelné zdroje do starších typů osvětlení a ani novou osvětlovací techniku.

IDU a Pražské Quadriennale proto žádají, aby EU opět zavedla výjimku a vyňala divadelní a performativní osvětlení z plánované regulace.

Pomozte nám situaci zachránit a podepište petici zde: http://bit.ly/savestagelighting.

Více informací ohledně navrhovaných změn a jejich dopadů se můžete dozvědět na webové stránce ADL (Britská asociace světelných designérů), která na problém s novou plánovanou EU směrnicí upozornila.

Publikováno

3. 5. 2018

Sdílejte

Sledujte náš facebook

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

#Kulturavkaranténě

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.