Ministerstvo kultury rozdělilo první finanční prostředky z Národního plánu obnovy (NPO)

  | ©

Na základě výzvy na podporu projektů se zahraničním přesahem, kterou Ministerstvo kultury vyhlásilo v květnu letošního roku, byly rozděleny první finanční prostředky z Národního plánu obnovy (NPO). Institut umění –⁠ Divadelní ústav patří mezi úspěšné příjemce.

Dotační komise se sešla 14. července 2022 a navrhla k podpoře celkem devět projektů zacílených na podporu zahraničních prezentací, mobility a rozvoje dovedností umělců a odborných umělecko-technických pracovníků v kulturním a kreativním sektoru v ČR.

Projekty předložily příspěvkové organizace Ministerstva kultury, pro které byla výzva určena. Díky finančním prostředkům z Národního plánu obnovy tak budou financovány aktivity, na kterých se budou podílet umělci a kulturní a kreativní pracovníci a které zajištují rozvoj a obnovu tohoto sektoru a posilují kompetence, odbornost a propagaci  lidí pracujících v kulturních a kreativních odvětvích.

Část podpořených projektů se bude realizovat ještě v letošním roce, část příjemců využije poskytnutou dotaci na náklady spojené s přípravou projektů na příští rok. Mezi úspěšné příjemce patří například Institut umění –⁠ Divadelní ústav (IDU), který svými projekty bude podporovat prezentace hudebníků a divadelníků v zahraničí, umělecké stáže či vzdělávací akce na rozvoj dovedností aktérů z oblasti kulturních a kreativních odvětví (KKO). Moravská zemská knihovna/České literární centrum pomůže tvůrcům literatury pro děti a mládež se prosazovat v zahraničí. Podpořeny byly mj. i prezentace českých architektů a designerů na zahraničních přehlídkách, na které budou v příštím roce Národní galerie v Praze a Moravská galerie v Brně vysílat vybrané zástupce z kulturních a kreativních odvětví.

Podrobnosti o výzvě

zdroj: www.mkcr.cz

Publikováno

4. 8. 2022

Sdílejte

Sledujte náš facebook

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

#Kulturavkaranténě

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.