Nový termín odložené dubnové přednášky Zdeňka Hazdry

  | ©

Dubnová přednáška Teatrologické společnosti musela být odložena. Přednáška proběhne v náhradním termínu příští čtvrtek 12. května.

Teatrologická společnost a Kabinet pro studium českého divadla si vás dovolují pozvat na přednášku Zdeňka Hazdry: Osudy Otakara Zicha, jeho rodiny a přátel na pozadí událostí 20. století.

Přednáška proběhne 12. května 2022 od 17:00 do 18:30 v pobočce IDU na adrese Nekázanka 18, Praha 1. Účastnit se bude možné naživo i online přes ZOOM.

odkaz na ZOOM

Téma přednášky koresponduje s nedávno vydanou knihou „Jak šli tím zdejším světem… Rodinné album“. Zdeněk Hazdra se v ní zabývá osudy několika pozoruhodných rodin na pozadí dějin 20. století. Do této mozaiky příběhů patří také významný estetik, teatrolog a skladatel Otakar Zich, jeho syn Otakar, který na Univerzitě Karlově založil první katedru logiky, a rovněž vnuk Karel, slavný zpěvák populární hudby.

Historik a v letech 2014–2022 ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Mgr. Zdeněk Hazdra, Ph.D., absolvoval Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Zabývá se novodobými dějinami, především osudy šlechty v 19. a 20. století, problematikou protinacistického odboje a komunistické perzekuce. 

Více informací o přednáškách najdete na webu Teatrologické společnosti.

FB událost

Publikováno

3. 5. 2022

Sdílejte

Sledujte náš facebook

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

#Kulturavkaranténě

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.