IDU zrušil účast ruské národní expozice na PQ 2023

  | ©

Institut umění – Divadelní ústav a Pražské Quadriennale na základě aktuálního dění na Ukrajině zastavily jednání se zástupci ruské národní expozice.

Institut umění – Divadelní ústav (IDU) a Pražské Quadriennale (PQ) se rozhodly reagovat na ruskou agresi proti Ukrajině. Tým PQ 2023 nezahrne ruskou reprezentaci do hlavních výstav 2023 (Výstava zemí a regionů, Studentská výstava a Fragmenty).
Individuálním ruským umělcům a uměleckým kolektivům zůstávají všechny aktuální výzvy otevřené a mohou se přihlásit k účasti na PQ 2023 v rámci ostatních kurátorovaných projektů.

IDU, významná kulturní instituce, jednomyslně odsuzuje porušení mezinárodního práva a suverenity Ukrajiny a vyzývá k zastavení agresivních vojenských aktivit ze strany Ruska. Vyjadřujeme tímto plnou podporu našim kolegům, kolegyním a všem občanům Ukrajiny.

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru (PQ) je největším festivalem svého druhu na světě. Festival vznikl v roce 1967 jako mezinárodní přehlídka toho nejlepšího z oborů divadelního designu (jako je scénografie, kostýmní výtvarnictví, světelný a zvukový design). PQ sleduje aktuální trendy a nejen v posledních letech se tak soustředí na nové a inovativní metody řešení scény v nejširším slova smyslu, od tradičního divadla po pouliční site-specific projekty, od tradičních materiálů a metod po nejmodernější technologie a novátorské přístupy přesahující hranice oboru. 15. ročník Pražského Quadriennale se uskuteční 8–18. června 2023.

Kontakt: Judita Hoffmanová, judita.hoffmanova@idu.cz, +420 775 421 431

Publikováno

28. 2. 2022

Sdílejte

Sledujte náš facebook

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

#KulturouzaUkrajinu

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.