Teatrologická společnost zve na přednášku Kláry Hanákové

  | ©

Teatrologická společnost a Kabinet pro studium českého divadla si vás dovolují pozvat na přednášku Kláry Hanákové Pospa v exilu. Životní a umělecká dráha režiséra Zdeňka Pospíšila.

Klára Hanáková představí svoji knihu POSPA… Životní a umělecká dráha režiséra Zdeňka Pospíšila, věnovanou jednomu ze zakladatelů legendárního brněnského Divadla Husa na provázku. Podrobněji přiblíží méně známou etapu Pospíšilovy tvorby, a sice působení ve švýcarském exilu, kde se Pospíšil snažil ve zcela odlišných podmínkách ve své divadelní činnosti pokračovat, přičemž zde postupně založil i tři vlastní soubory: Compagnie-théâtre Pashahu (1981), Théâtre au Boudufil (1983–1990) a Théâtre Sphère (1985–1986). Zmíněno bude rovněž hostování v řecké Soluni a v Paříži.

Mgr. Klára Hanáková, Ph.D., teatroložka a redaktorka, je absolventkou oboru teorie a dějiny divadla Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. V současné době pracuje jako provozní ředitelka Nakladatelství JAMU, kde se též věnuje výzkumné a pedagogické činnosti.

Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 21. října od 17:00 v pobočce IDU na adrese Nekázanka 18.
 

Publikováno

8. 10. 2021

Sdílejte

Sledujte náš facebook

Partneři

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

#Kulturavkaranténě

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.