Nakladatelství BAOBAB hledá mladé komiksové tvůrce pro podpořený mezinárodní projekt

  | ©

Projekt Invisible Lines: Iniciační cesta Evropou pro mladé komiksové kreslíře a ilustrátory provede 12 mladých umělců Evropou ve společnosti renomovaných jmen ze světa komiksu a knižní ilustrace.

Invisible Lines umožní dvanácti mladým umělcům vybraným prostřednictvím mezinárodní výzvy (viz podrobnosti na www.invisiblelines.eu) absolvovat dvouletý kurz, jehož součástí budou tři sympózia v Itálii, České republice a Francii, která povedou tři významní umělci: ilustrátoři a komiksoví kreslíři: Stefano Ricci, Juraj Horváth a Yvan Alagbé. Cesta, společná práce v terénu, práce nad výstupy z workshopů, setkání se zralými umělci, ale také teoretiky výtvarného umění nebo lidmi z terénu mají vybraným mladým umělcům do 30 let otevřít různé možnosti tvorby, iniciovat je v nadšení pro malé umělecké formy, seznámit je s uměleckým provozem malých festivalů a nakladatelství a dát vzniknout novým intenzivním uměleckým přátelstvím.  

Každá fáze výukové cesty Invisible Lines zkoumá jinou tematickou nuanci konceptu neviditelného na místě s ním spojeném, každou fázi pak povede mistr svého oboru. Díla všech 12 účastníků budou vystavena na třech důležitých festivalech komiksu a ilustrace v Evropě: BilBOlbul International Comics Festival (Itálie), Central Vapeur (Francie) a Tabook Festival (Česká republika) a také publikována ve společné knize, která bude zahrnovat i příspěvky kritiků a odborníků, kteří se zúčastní  konference o vztahu mezi viditelným a neviditelným a obrazem a tajemstvím.

Výzva k podávání přihlášek na www.invisiblelines.eu je otevřena od 5. října do 10. prosince 2020.

Projekt je spolufinancovaný z programu Evropské unie Kreativní Evropa vedeného Fondazione Giorgio Cini (Itálie) ve spolupráci se společnostmi Central Vapeur (Francie), Baobab  (Česká republika) a Hamelin Associazione Culturale (Itálie).

Kontakt
info@invisiblelines.eu | www.invisiblelines.eu

TISKOVÁ KANCELÁŘ Hamelin | t. 051 233 401

ilaria.tontardini@hamelin.netelisabetta.mongardi@hamelin.net

Publikováno

18. 11. 2020

Sdílejte

Sledujte náš facebook

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

#Kulturavkaranténě

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.