Podcasty IDU

  | ©

Podcasty IDU na jednom místě.

Suflér

Novým podcastem Suflér navazuje Institut umění – Divadelní ústav na mimořádný online zpravodaj Kultura v karanténě. Jana Návratová a Veronika Černohous a jejich hosté se zamýšlí nad potřebami, vizemi a strategiemi v kultuře a umění a nabízí audiokompas v kulturním území.

1_K čemu jsou kulturní data

Úvodní díl podcastu IDU Suflér s názvem K čemu jsou kulturní data je věnován průzkumu Dopadů koronaviru na kulturní sektor, který na jaře letošního roku ve spolupráci s IDU připravovala Katedra produkce DAMU a Katedra Arts Managementu VŠE. ​

Další epizody jsou dostupné na Spotify, podcast je možné přehrát také zde. Sound design připravilo studio Versus. 

 

SHOW OFF

Show off znamená předvádět se nebo dát vyniknout. Showoff je podcast, který reflektuje responzi oboru scénických umění na aktuální oborová i společenská témata. V jeho epizodách dáváme vyniknout tomu, o čem se v oboru hovoří, a snažíme se zvýraznit i to, co se teprve rodí. Hlavním tématem jednotlivých epizod je adaptace divadla, tance a nového cirkusu na dobu (post)covidovou, s níž úzce souvisí také otázky spojené s udržitelností oboru i kvality života současné civilizace. Ačkoli voláme po návratu k "normálu", je právě dnes odpověď na otázku, čím tato "normálnost" bude, ta nejméně jasná. Jednotlivé audioeseje jsou inspirovány mezinárodními diskusemi “Zelené čtvrtky” s hosty a moderátory z řad divadelních a tanečních umělců, kurátorů, kulturních manažerů i teoretiků z České republiky a zahraničí.

#01_Třetí divadelní reforma?

Úvodní epizoda podcastu Show Off “Třetí divadelní reforma?” reflektuje spojení divadla a digitality, zejména ve vztahu k pojmu přítomnosti. Digitální prostředky se postupně stávají součástí divadelního jazyka. Tento fakt posiluje i probíhající pandemie a vládní omezení. Jaká je pozitivní role technologií v rámci rozvoje divadla? Jak se posouvá hranice mezi virtualitou a skutečností? O rodící se budoucnosti divadla, ve vztahu k proměnlivé současnosti, tentokrát s filozofkou, spisovatelkou a novinářkou Annou Luňákovou.

Další informace, odkazy k poslechu i anglickou verzi najdete na showoff.cz.

Kontaktní osoby

  | ©

Jana Návratová

tanec

  | ©

Veronika Černohous

Vedoucí Oddělení komunikace a marketingu

+420 224 809 169 
+420 775 850 098
veronika.cernohous@idu.cz

  | ©

Barbora Comer

TAJEMNICE ČESKÝCH STŘEDISEK ASSITEJ A UNIMA, MEZINÁRODNÍ PROJEKTY

+420 775 856 540
barbora.comer@idu.cz

  | ©

Martina Pecková Černá

VEDOUCÍ ODDĚLENÍ, MEZINÁRODNÍ PROJEKTY, TAJEMNICE ČESKÉHO STŘEDISKA ITI, PACE.V4

+420 224 809 173
+420 775 858 794
martina.peckova-cerna@idu.cz

Vědecký profil pracovníka
 

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

#Kulturavkaranténě

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.