Aktuality

Jitka Ludvová převzala čestnou cenu německo-českého porozumění

22. října 2014 proběhlo v Saské Kamenici slavnostní předání Umělecké ceny německo-českého porozumění. Čestnou cenu převzala jako projev uznání dlouholetých zásluh o porozumění mezi Čechy a Němci také divadelní historička Jitka Ludvová z Institutu umění – Divadelního ústavu.

23.10.2014 16:52 Více

Hudební sekce IDU vydala propagační CD k české hudbě

Hudební sekce Institutu umění vydala propagační CD ve spolupráci s Colours of Ostrava CZECH MUSIC CROSSROADS.

21.10.2014 16:42 Více

Institut umění – Divadelní ústav letos poprvé ve Frankfurtu nad Mohanem na jednom z největších knižních veletrhů světa

Institut umění – Divadelní ústav se letos poprvé zúčastnil Mezinárodního knižního veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem spolu s dalšími 7300 vystavovateli ze 100 zemí světa. IDU se na veletrhu prezentoval třiceti, převážně anglickými a česko-anglickými tituly.

20.10.2014 13:40 Více

Krátce o IDU

Institut umění – Divadelní ústav (IDU) je moderní informační a vědecká instituce, jejímž hlavním posláním je poskytovat české a zahraniční veřejnosti komplexní služby z oblasti divadla a dílčí služby z dalších oblastí umění (hudba, literatura, tanec a vizuální umění). IDU shromažďuje, zpracovává a zpřístupňuje předměty sbírkového charakteru vztahující se k oblasti divadla, věnuje se vědeckému výzkumu, iniciuje a podílí se na mezi­národ­ních projektech a vydává odbornou literaturu.

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Databáze EVE

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

↑ nahoru