Aktuality

Pozvánka na tiskovou konferenci a do fotografické soutěže k Noci divadel

Letošní ročník Noci divadel proběhne 15. listopadu a jeho součástí budou nejen představení, workshopy a přednášky, ale také fotografická soutěž, které se budou moci zúčastnit zájemci z celé ČR všech věkových kategorií. K Noci divadel proběhne také v prostorách Divadla v Celetné 11. 11. 2014 v 11:11 hodin tisková konference, na které o letošním programu promluví organizátoři Noci Divadel z Institutu umění – Divadelního ústavu, zástupce iniciativy Auto*Mat a zástupci šestice divadel z různých míst ČR.

30.10.2014 15:27 Více

Probděte Noc divadel s Pražským Quadriennale!

Myslíte si, že víte co je divadlo? Tohle je divadlo! Slogan nadcházejícího 13. ročníku Pražského Quadriennale ožije na Noci divadel a živou akcí se začnou odpočítávat zbývající dny do začátku největší živé výstavy scénografie a divadelního prostoru na světě.

30.10.2014 10:17 Více

Do Brna přijede 250 tanečníků z celé České republiky

V sobotu 1.11.2014 v Divadle na Orlí, přivítá Taneční soutěž NARUBY 250 tanečníků z 45 různých tanečních škol. První ročník taneční soutěže pro amatérské taneční skupiny a jednotlivce chce demonstrovat fúzi hudby a tance v netradičním pojetí. K vidění budou baletní choreografie vytvořené na hudbu 21. století. Naopak druhá kategorie, moderní tanec, bude mít v zadání hudbu klasickou.

29.10.2014 18:57 Více

Krátce o IDU

Institut umění – Divadelní ústav (IDU) je moderní informační a vědecká instituce, jejímž hlavním posláním je poskytovat české a zahraniční veřejnosti komplexní služby z oblasti divadla a dílčí služby z dalších oblastí umění (hudba, literatura, tanec a vizuální umění). IDU shromažďuje, zpracovává a zpřístupňuje předměty sbírkového charakteru vztahující se k oblasti divadla, věnuje se vědeckému výzkumu, iniciuje a podílí se na mezi­národ­ních projektech a vydává odbornou literaturu.

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Databáze EVE

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

↑ nahoru