Aktuality

Institut umění - Divadelní ústav vypisuje konkurz na místo PR manažer/produkční

Institut umění – Divadelní ústav (IDU), prestižní státní kulturní organizace, poskytující české a zahraniční veřejnosti komplexní služby z oblasti divadla a dalších uměleckých oblastí, vypisuje výběrové řízení na pozici PR manažer IDU, zařazení Oddělení mezinárodní spolupráce a PR.

24.7.2014 12:27 Více

Středoevropský fokus na veletrhu Fira Tárrega

Institut umění – Divadelní ústav představí česká scénická umění na festivalu v katalánském městě Tárrega. Festival proběhne 11.–14. 9. 2014.

23.7.2014 15:52 Více

Výstava "Tradice a současnost české loutky" představí celosvětově uznávaný kulturní fenomén

Institut umění – Divadelní ústav ve spolupráci s Českým centrem Sofie a festivalem Puppet fair Sofie připravují výstavu pod názvem "Tradice a současnost české loutky". Výstava proběhne v termínu 15. 9.–26. 10. 2014 v Sofia Art Gallery.

23.7.2014 11:41 Více

Krátce o IDU

Institut umění – Divadelní ústav (IDU) je moderní informační a vědecká instituce, jejímž hlavním posláním je poskytovat české a zahraniční veřejnosti komplexní služby z oblasti divadla a dílčí služby z dalších oblastí umění (hudba, literatura, tanec a vizuální umění). IDU shromažďuje, zpracovává a zpřístupňuje předměty sbírkového charakteru vztahující se k oblasti divadla, věnuje se vědeckému výzkumu, iniciuje a podílí se na mezi­národ­ních projektech a vydává odbornou literaturu.

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Databáze EVE

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

↑ nahoru