Aktuality

Zveřejňujeme kompletní program konference RE:PUBLIKUM 2016

Mezinárodní konference RE:PUBLIKUM 2016 se blíží. Nezapomeňte se zaregistrovat k účasti na první část, ale také na workshop či exkurzi. Budeme se věnovat tématu práce s publikem ve třech tematických blocích.

19.10.2016 17:10 Více

Literární setkání s autory visegrádských zemí

Literární setkání s autory visegrádských zemí: Radkem Malým (Česko), Katalin Szlukovényi (Maďarsko), Zbigniewem Machejem (Polsko) a prozaikem a filmovým/televizním režisérem Peterem Krištúfkem (Slovensko) se uskuteční v pondělí 7. listopadu 2016 od 19.00 v Knihovně Václava Havla.

18.10.2016 12:06 Více

Výsledky 2. kola výběrového řízení - Krátkodobá mobilita 2016

Institut umění - Divadelní ústav zveřejnil výsledky druhého kola výběrového řízení na podporu zahraničích kontaktů v oblasti profesionálního umění - Krátkodobá mobilita. Pro rok 2016 (2. kolo) byla na výjezdy uchazečů vyčleněna celková částka ve výši 265 tis. Kč.

18.10.2016 11:09 Více

Krátce o IDU

Institut umění – Divadelní ústav (IDU) je moderní informační a vědecká instituce, jejímž hlavním posláním je poskytovat české a zahraniční veřejnosti komplexní služby z oblasti divadla a dílčí služby z dalších oblastí umění (hudba, literatura, tanec a vizuální umění). IDU shromažďuje, zpracovává a zpřístupňuje předměty sbírkového charakteru vztahující se k oblasti divadla, věnuje se vědeckému výzkumu, iniciuje a podílí se na mezi­národ­ních projektech a vydává odbornou literaturu.

 

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru