Aktuality

Zemřel významný český překladatel dr. Jindřich Pokorný

Ve věku osmdesáti sedmi let zemřel 23. 8. 2014 překladatel, literární historik a iniciátor a účastník řady nezávislých aktivit Jindřich Pokorný .

1.9.2014 15:31 Více

Personální bibliografie dr. Mileny Cesnakové-Michalcové on-line

V roce 2013 byl zpracován osobní badatelský archiv teatroložky PhDr. Mileny Cesnakové, CSc, jež svůj badatelský zájem soustředila zejména na výzkum staršího divadla s těžištěm v období renesance a baroka. Inventární seznam její sbírky čítá 615 položek. Personální bibliografii dr. Mileny Cesnakové-Michalcové nabízíme ke studiu i v elektronické formě.

1.9.2014 13:28 Více

Průzkum zájmu o seminář: Umění prezentovat

Institut umění - Divadelní ústav zvažuje uspořádání workshopu pro subjekty z kulturní sféry na téma Umění prezentovat - jak zaujmout promotéry.

28.8.2014 8:10 Více

Krátce o IDU

Institut umění – Divadelní ústav (IDU) je moderní informační a vědecká instituce, jejímž hlavním posláním je poskytovat české a zahraniční veřejnosti komplexní služby z oblasti divadla a dílčí služby z dalších oblastí umění (hudba, literatura, tanec a vizuální umění). IDU shromažďuje, zpracovává a zpřístupňuje předměty sbírkového charakteru vztahující se k oblasti divadla, věnuje se vědeckému výzkumu, iniciuje a podílí se na mezi­národ­ních projektech a vydává odbornou literaturu.

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Databáze EVE

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

↑ nahoru