Akademie Institutu umění

Pilotní vzdělávací program Akademie pro rok 2016 zahrnuje cyklus přednášek a workshopů zaměřených na rozvoj klíčových dovedností potřebných pro řízení kulturní organizace.

Cílem vznikající Akademie je rozvíjet klíčové kompetence kulturních pracovníků. Současné trendy práce s publikem, zvyšující se konkurenceschopnost v nabídce kulturních služeb, měnící se zaměření velkých veřejných institucí a nové technologie představují náročnou výzvu pro řízení kulturních organizací všech typů (příspěvkových a neziskových). Pro zvýšení profesionalizace je proto zapotřebí, aby kulturní manažeři sledovali nové trendy, příklady dobré praxe a nástroje zvyšující jejich odbornost. Celoživotní vzdělávání v kultuře je např. v porovnání se sociálním sektorem nedoceněné a nedostatečně rozvinuté. Tuto skutečnost potvrdila i analýza potřeb napříč kulturními odvětvími, která byla realizována v rámci výzkumného projektu Mapování kulturních a kreativních průmyslů v ČR.

Akademie Institutu umění 2016

Pilotní ročník vzdělávacího programu Akademie pro rok 2016 zahrnuje cyklus přednášek a workshopů zaměřených na rozvoj klíčových dovedností potřebných pro řízení kulturních organizací.

Program

Program zahrnuje přednáškové dny určené širší veřejnosti a workshopy učené zástupcům 12 kulturních institucí, vybraných na základě otevřené výzvy.  

 • Program přednášek a workshopů zde
 • Přednášky - pozvánky a registrace zde

Prezentace z přednášek:


12 vybraných organizací, jež se zúčastní workshopů v r. 2016

(Výběr proběhl na základě otevřené výzvy komisí IDU.)
 • Centrum experimentálního divadla, Brno
 • Depiction, Strakonice
 • DIOD, Jihlava
 • Divadlo Oskara Nedbala Tábor
 • Dům umění Ústí nad Labem Fakulty umění a designu UJEP
 • DW7, Olomouc
 • Galerie výtvarného umění v Ostravě
 • Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
 • My Street Films, Praha
 • Nová beseda, Praha
 • Slezské zemské muzeum, Opava
 • Slovácké divadlo Uherské Hradiště
  Z důvodu odstoupení Slováckého divadla Uherské Hradiště byla k účasti dodatečně nominována organizace na místě prvního náhradníka - Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

Kontakt: Eva Žáková, T 224 809 134, E eva.zakova@divadlo.cz

Články

Přednáška Fundraising a projektové řízení (31. 10., Praha)

Zveme vás na přednášku Akademie Institutu umění na téma Fundraising a projektové řízení, která se uskuteční 31. 10. 2016 v Centru současného umění DOX. Přednášet budou zkušení lektoři Irena Swiecicki a Dana Hague, na přednáškový blok poté naváže panelová diskuze.

8.9.2016 11:52 Více

Přednáška Marketing a branding (13. 10., Praha)

Zveme vás na přednášku Akademie Institutu umění na téma Marketing a branding, která se uskuteční 13. 10. 2016 ve Studiu ALTA. Přednášet budou zkušení lektoři Tomáš Hrivnák a Radim Jung, na přednáškový blok poté naváže panelová diskuze.

8.9.2016 11:49 Více

Přednášky Akademie Institutu umění 2016

Zveme vás na přednášky, které se konají v rámci vzdělávacího programu Akademie Institutu umění. Přednášky jsou zaměřené na rozvoj klíčových dovedností potřebných pro řízení kulturní organizace a uskuteční se na podzim 2016 v Praze.

1.9.2016 12:06 Více

Akademie Institutu umění - výzva k účasti

Akademie Institutu umění je pilotní vzdělávací program, který zahrnuje cyklus přednášek a workshopů zaměřených na rozvoj klíčových dovedností potřebných pro řízení kulturní organizace. Program se uskuteční ve třech blocích na podzim 2016 v Praze

23.6.2016 12:00 Více

 

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru