Diskusní a edukativní profesní setkání

  | ©

Zapojte se do online diskusních a edukativních profesních setkání a dalších akcí připravovaných v rámci programu Propagace českých scénických umění do zahraničí a činnosti nevládních divadelních organizací se sídlem v IDU, které se zaměřují nejen na mezinárodní spolupráci, ale i aktuální témata a trendy v současných scénických uměních.

Cyklus online diskusních setkání „Jak na scénická umění online
 

Cyklus online diskusních setkání „Jak na scénická umění online“ se konal ve dnech 8.-11.6.2020 a reagoval na nové podmínky, které pro živé umění přinesla vládní opatření zavedená v důsledku pandemie SARS-CoV-2. V jejich důsledku řada umělců i organizací přistoupila k zpřístupňování své tvorby prostřednictvím digitálních médií. Problematika zpřístupňování jak nových uměleckých obsahů a živých přenosů, tak již existujících záznamů či jejich nových verzí připomněla i otevřela řadu metodologických otázek, vyvolala obavy z úbytku živých produkcí v budoucnosti a zároveň klade nové nároky na umělce i kulturní pracovníky působící ve sféře scénických změní.

Z dotazníkového šetření zaměřeného na aktuální potřeby českých scénických umění v důsledku pandemie SARS-CoV-2, které Institut umění – Divadelní ústav realizoval v rámci programu „Propagace českých scénických umění do zahraničí“ v dubnu 2020, vyplynulo, že v této oblasti chybí řadě zástupců českého divadla a tance nejen finanční zdroje, ale také znalosti, dovednosti a know-how.

Cyklus online setkání „Jak na scénická umění online“ se zaměřil jak na problematiku záznamu divadelního představení pro účely archivace, následného studia a prezentace pro odbornou veřejnost, tak na problematiku zpřístupňovaní divadelní a taneční produkce prostřednictvím digitálních platforem pro širokou veřejnost. Součástí online setkání byla moderovaná diskusní část odborníků na danou problematiku i prostor pro otázky ze strany publika. V případě pořízení záznamu z akce naleznete odkaz přímo u příslušné části.

Kompletní zpráva zde. 

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

#KulturouzaUkrajinu

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.