Mapování dopadů koronaviru na kulturní sektor

Scénická umění a výtvarné umění

Dotazník pro oblast scénických umění a výtvarného umění je součástí rozsáhlejšího výzkumu ekonomických a provozních dopadů současné krize v souvislosti s pandemií nemoci COVID-19. Nezávislé mapování je realizováno dvěma akademickými pracovišti (Katedra produkce DAMU a Katedra arts managementu VŠE) a IDU. V rekordně krátkém čase byl průzkum připraven a připomínkován všemi relevantními oborovými institucemi, profesními asociacemi, Ministerstvem kultury a akademickou sférou, a je ve své šíři a hloubce záměru unikátní. Sběr probíhal opakovaně v měsíčních intervalech, abychom dokázali mapovat průběh současné krize. Průzkum v oblasti scénických umění a výtvarného umění se zaměřuje na sběr dat za divadlo, taneční a pohybové umění včetně nového cirkusu, hudby a výtvarného umění (architektury, malířství, sochařství, fotografie, kresby, grafiky, designu, užitého umění, videoartu, akčního umění, instalace, muzeí ad.)

V případě dotazů kontaktujte koordinátorku průzkumu pro oblast scénických umění a výtvarného umění Viktorii Schmoranzovou na e-mailu: viktorie.schmoranzova@idu.cz

Literatura

21. 5. 2020 byl na základě poptávky spuštěn dotazník pro oblast literatury. Dotazník byl zpracován týmem IDU s pomocí zástupců literární scény a je součástí rozsáhlejšího mapování dopadů současné krize v souvislosti s COVID-19.

V případě literatury se jednalo o jednorázový sběr. Dotazník má tři varianty, je určen jak pro jednotlivce, tak i komerční a neziskové organizace.

Dotazník obsahuje množství otázek, které vedle zmapování ztrát mohou napomoci detailnímu zmapování provozu, ekonomiky a systémových potřeb literárního sektoru i porovnání literatury s dalšími uměleckými obory.

V případě dotazů kontaktujte koordinátora průzkumu pro oblast literatury Viktora Debnára na e-mailu: viktor.debnar@idu.cz

Dotazníkové formuláře – jaro 2020

1. kolo sběru dat

2. kolo sběru dat - duben a odhady za květen

3. kolo sběru dat – květen a odhady za červen

Literatura – jednorázový dotazník

Zásady zpracování osobních údajů a citlivých dat

Výsledky mapování

Průběžné výsledky: analýza dat za březen 2020 - organizace

Česká muzea a covid-19 (text publikovaný ve Věštníku AMG č. 4/2020)

Závěrečná zpráva za oblast literatury 

Závěrečná zpráva za oblast výtvarného umění

Závěrečná zpráva za oblast divadla a tance

Závěrečná zpráva za oblast hudby

K čemu jsou kulturní data
Kdy se bude moci kultura vrátit k normálnímu provozu není stále jasné. Jedno už však jisté je – ekonomické i provozní dopady na kulturní sféru jsou enormní. Aby se jednotliví aktéři dokázali kvalifikovaně rozhodovat, musí mít situaci podrobně zmapovanou a zhodnocenou. Smyslu mapování dopadů koronaviru na kulturní sektor, které na jaře letošního roku ve spolupráci s IDU připravovala Katedra produkce DAMU a Katedra Arts Managementu VŠE, se věnuje úvodní díl podcastu IDU Suflér s názvem K čemu jsou kulturní data.
Podcast je dostupný na Spotify, epizody je možné přehrát také zde

Staňte se dobrovolníkem

Dělejte, co vás baví a získejte při tom zkušenosti.

vše o dobrovolnictví

Přihlaste se k odběru newsletteru IDU

#Kulturavkaranténě

Přihlášením k odběru Newsletteru IDU vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru.