Výzvy, příležitosti

Články

Výzva k účasti v mezinárodní dramatické soutěži

Státní divadlo v Norimberku ve spolupráci s Divadlem F. X. Šaldy Liberec vyhlašuje dramatickou soutěž pro české a slovenské autory.

14.11.2016 13:17 Více

Výběrové řízení na podporu zahraniční cesty na International Exchange for the Performing Arts - CINARS 2016 (Montreal, Kanada)

Institut umění - Divadelní ústav (IDU) vyhlašuje výzvu k účasti na „International Exchange for the Performing Arts (CINARS) 2016“, mezinárodním veletrhu současného tance, divadla, hudby, cirkusu a multidisciplinárních projektů, který je určený manažerům a expertům v oblasti Performing Arts působících v České republice. Od účastníků se očekává aktivní účast na diskusní prezentaci, na níž zástupci umělecké komunity představí aktuální témata současného Performing Arts v ČR. Dále očekáváme aktivní spolupráci s týmem IDU při obsluze stánku a společenských setkáních v průběhu veletrhu.

18.9.2016 13:50 Více

36Q° Oficiální výzva pro studenty scénografie, světelné a zvukové designéry

Pražské Quadriennale pořádá ve dnech 4. – 7. 11. 2016 workshop určený studentům a profesionálům v oblasti scénografie, světelného a zvukového designu. Workshop povedou zahraniční experti v těchto oborech: Sarah EC Maines (US), Rob Kaplowitz (US), Henk van der Geest (NL) a Kathrine Sandys (UK). Výstupem projektu bude imerzivní světelná a zvuková instalace v prostorách Lapidária na pražském Výstavišti. Cílem workshopu je osvojit si skrze praktickou přípravu projektu schopnosti dynamického modelování prostoru světlem a zvukem.

30.8.2016 12:42 Více

Institut umění – Divadelní ústav přijme zaměstnance se zkušenostmi v oblasti investic

Státní kulturní organizace Institut umění – Divadelní ústav Praha přijme do provozního oddělení zaměstnance na poloviční úvazek se zkušenostmi v oblasti investic.

16.8.2016 12:22 Více

Zúčastněte se World Stage Design 2017 v Tchaj-peji! Přihlášky zasílejte až do 15. září.

Od 15. června do 15. září 2016 se lze přihlásit na scénografickou výstavu World Stage Design 2017, která se uskuteční na začátku července příštího roku v Tchaj-peji. České středisko OISTAT/ČOSDAT nabízí zájemcům odbornou konzultaci a vybraným účastníkům podporu.

16.8.2016 11:54 Více

Výzvy České kanceláře programu Kultura naleznete ZDE.

 

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Norské fondy

Edice Box

Mezikulturní dialog

IDU na Facebooku:

↑ nahoru